Producenci

Dlaczego kelnerzy noszą fartuchy?

Dlaczego kelnerzy noszą fartuchy?

Przemysł gastronomiczny w Polsce na przestrzeni lat przeżywał sukcesywny rozkwit. W wielu rodzinach kolacja czy obiad w restauracji stały się niemalże tradycyjnym punktem tygodnia. Lunche oraz spotkania biznesowe również przeniosły się w przestrzeń barów i modnych slow foodowych miejsc. To wszystko sprawia, że podniosła się jakość usług i samej obsługi, a osoby pracujące na co dzień w gastronomii stanowią wizytówkę danej marki.

Kelner to bardzo ważna osoba na sali restauracyjnej. Dba o relacje z gośćmi, podkreśla atmosferę i charakter miejsca, w którym pracuje. Nie ma wątpliwości, że powinien zrobić jak najlepsze wrażenie na klientach. Najważniejszym elementem wizerunkowym jest dress code odpowiedni do rodzaju lokalu, pory dnia oraz okazji. Niezaprzeczalnie atrybutem profesjonalnego kelnera jest czysty i świeży fartuch. Kojarzy się jednoznacznie i daje sygnał, co do funkcji pracownika restauracji.

Jak dobrać fartuch do typu przyjęcia?

Każdy gość lubi kiedy jest obsługiwany przez osobę, która wpisuje się w klimat lokalu. Lekki brunch w modnej knajpce nie powinien być podawany przez kelnera w garniturze, białej sztywnej koszuli z muszką pod szyją. Elegancka kolacja nie może być obsługiwana przez osobę w casualowej stylizacji. Jednak każdą okazję i porę dnia łączy nieodzowny element stroju – fartuch. Jest nie tylko symboliczny, ale również bardzo praktyczny. Chroni uniform przed ubrudzeniem, może także stanowić osłonę ciała w razie ewentualnego poparzenia. Podczas obsługi kelnerskiej idealnie sprawdzą się fartuchy z kieszonką, do której można schować notes lub korkociąg.

Kelner to wizytówka każdego lokalu gastronomicznego. Musi się wyróżniać, co umożliwia odpowiednio dobrany fartuch. Całą ich gamę można znaleźć w naszym sklepie online. Są to produkty wysokiej jakości, które są idealnym dopełnieniem wizerunku profesjonalnej obsługi restauracji. Wśród naszych modeli znajdują się fartuchy odpowiednie do charakteru i wystroju określonego miejsca. Ponadto fartuchy muszą być dopasowane do sylwetki kelnera lub kelnerki, co umożliwiają uniwersalne rozmiary oraz zapięcia i wiązania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl