Producenci

Czym charakteryzują się bluzy kucharskie?

Czym charakteryzują się bluzy kucharskie?

Jest pewna grupa zawodów, która podczas wykonywania codziennych obowiązków musi korzystać ze specjalnej odzieży zawodowej. Jedną z nich jest branża gastronomiczna. Stroje osób pracujących w kuchni powinny być przede wszystkim profesjonalne, ale również wygodne i stanowić odpowiednią ochronę. Jednym z charakterystycznych elementów stroju kucharza jest bluza. Jakie parametry powinna spełniać i jak wygląda?

Przede wszystkim ochrona

Praca kucharza wiąże się z wieloma zagrożeniami. Jednym z najczęstszych jest ryzyko poparzenia. Dlatego nie tylko bluzy, ale również spodnie kucharskie i inne elementy ubioru osób pracujących w kuchni szyjemy z wysokogatunkowych tkanin. Zwykle jest to bawełna, poliester lub mikrofibra. Cechują się one przede wszystkim wodoodpornością, a także są słabo palne. Zapewnia to należytą ochronę ciała kucharza, dzięki czemu może czuć się swobodnie, wykonując obowiązki, nawet przy natłoku zamówień i szczególnie wysokich temperaturach w kuchni. Poza tym zawartość bawełny zapewnia też odpowiednią wentylację, która jest niezwykle ważna dla komfortu kucharza.

Profesjonalny wygląd

Wygoda i bezpieczeństwo są oczywiście najważniejsze. Jednak bluza kucharska jako nieodzowny element garderoby personelu kuchni, ma również za zadanie zapewnić, że pracownicy będą wyglądać profesjonalnie i schludnie. Produkt wyposażony jest w dwurzędowe zapięcie na zapinki kucharskie. W dekolt natomiast wszywamy stójkę, a po bokach bluzy znajdują się niewielkie rozcięcia. Jeśli bluza ma długi rękaw, to wykańczamy go wywijanym mankietem. W ofercie posiadamy też bluzy wkładane przez głowę, które są równie eleganckie, między innymi dzięki dekoltowi w serek. Co ciekawe, profesjonalizm w przypadku ubrań kucharskich nie wymaga wyłącznie białego koloru. Bluzy, jak i pozostałe elementy uniformu kucharza mogą być również w kolorze czarnym, a nawet wzorzyste. Ważna jest estetyka ich wykonania oraz użycie odpowiednich materiałów. Nietypowy kolor bluzy może wpłynąć na odbiór Klientów, którzy będą kojarzyli daną restaurację z wyjątkowymi uniformami. W naszym sklepie specjalizujemy się w odzieży gastronomicznej. Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebujecie Państwo odzieży lub obuwia dla swoich pracowników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl