Producenci

Budyniówka. Czapka kucharska znana każdemu

Budyniówka. Czapka kucharska znana każdemu

Zgodnie z zasadami BHP obowiązującymi w gastronomii, pracownicy podczas wykonywania swoich obowiązków powinni nosić odpowiednią odzież wierzchnią oraz zakrywać włosy. W przypadku tych ostatnich, każdy szef kuchni ma w zanadrzu charakterystyczną czapkę zwaną budyniówką. Czym powinna się ona cechować, aby jak najdłużej służyła w pracy? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Co wyróżnia budyniówkę i jakie ma ona zalety?

Budyniówka to łatwa do zapamiętania nazwa dla czapki, która wyróżnia ubiór przede wszystkim szefów kuchni. Posiada ona wąski pasek dobrze przylegający do czoła, a także luźną górę dobrze chroniącą włosy, bez jednoczesnego niszczenia fryzury. Podkreśla ona nie tylko profesjonalny wygląd, ale przede wszystkim pozwala na zachowanie standardów higieny, nie ulega bowiem wątpliwości, że żaden gość restauracji nie chce znaleźć w swojej potrawie włosów. Poza ochroną głowy, ten typ czapki ma jeszcze inne zalety. Jest chętnie noszony również ze względu na wygodę jaką gwarantuje, wynikającą przede wszystkim z charakterystycznego kształtu.

Budyniówka jako element budowania wizerunku

Budyniówki z pewnością zwracają uwagę i pozwalają na zaznaczenie, kto w kuchni jest osobą najważniejszą. Wizerunek ten można nieco przełamać decydując się na bardziej frywolną, kolorową i wzorzystą wersję czapki. W naszym sklepie internetowym budyniówki dla kucharzy mogą mieć choćby wzory w prążki, pepitkę, a nawet w przywołujące uśmiech na twarzy wśród pozostałych pracowników i gości… warzywa. Wersje graficzne produkowane są ze stuprocentowej, oddychającej bawełny, którą można prać w temperaturze 60oC. Dostępne są także budyniówki w jednolitych kolorach bieli, czerni, limonki, maliny, pomarańczy, oberżyny i szarości wykonane z bawełny z dodatkiem poliestru (temperatura prania 85 oC).

Budyniówka to czapka doskonale znana nie tylko osobom pracującym w gastronomii. Jak widać ma ona szereg zalet sprawiających, że chętnie wybierają ją szefowie kuchni, a często także inne osoby pracujące w restauracjach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl